| Brand Name: | LM |
| MOQ: | 25 |
| Price: | Contact Customer Service |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 vehicles per month |
| Item | Parameter |
|---|---|
| Overall Dimensions (L×W×H) | 2170 × 1020 × 1700 mm |
| Compatible Battery | 48V / 60V / 72V |
| Motor | 800W Sine Wave Motor |
| Controller | Intelligent Wireless Controller |
| Braking | Front 110 Hub Brake, Rear 130 Hub Brake |
| Tire Size | 300-10 Tubeless Tire |
| Front Fork | 31-Tube Hydraulic Fork |
| Wheel | Reinforced Manganese Steel Wheel |
| Seating Capacity | 3 Persons |
| Color Scheme | Off-White (Customizable) |
| Ideal Usage | Home Commute, School Runs, Short Transit, Tourist Shuttles |