| Brand Name: | LM |
| Model Number: | TUK TUK |
| MOQ: | 25 |
| Price: | Contact Customer Service |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 vehicles per month |
![]()
| Item | Parameter |
|---|---|
| Overall Dimensions (L×W×H) | 2700 × 1100 × 1700 mm |
| Max Load Capacity | 280 kg |
| Vehicle Weight (w/o Battery) | 252 kg |
| Wheelbase | 1940 mm |
| Tread Width | 950 mm |
| Seating Capacity | 3 Persons |
| Max Speed | Low ≤15 km/h, High ≤50 km/h |
| Max Range | 150 km |
| Battery | 60V 140Ah Lithium Battery |
| Rated Voltage | 60V |
| Motor Power | 1500W Brushless DC Motor |
| Lighting | Headlight + Turn Signals + Running Lights + Reverse Lights |
| Instrument Panel | Custom Passenger-Specific |
| Wiper Motor | Pure Copper Motor |
| Tire Size | Front 3.75-12; Rear 3.75-12 |
| Wheels | Steel Wheels (Front & Rear) |
| Controller | 24-Tube Smart Dual-Mode Controller |
| Control Method | Twist-Grip Throttle |
| Steering | Handlebar Control |
| Braking | Mechanical Drum Brakes |
| Wiring | High/Low Voltage Dual Lines: 10mm² High-Temp, 1mm² Low-Temp |
| Front Suspension | Outer Spring Shock Absorber |
| Rear Axle | 160 Drum Brake Integrated Axle |
| Rear Suspension | Reinforced Leaf Spring |
| Canopy | Composite Leather |