| Brand Name: | LM |
| MOQ: | 25 |
| Price: | Contact Customer Service |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 100 vehicles per month |
| Item | Specification / Data |
|---|---|
| Product Name | Swing Electric Tricycle |
| Body Material | Steel |
| Dimensions (L×W×H) | 1615 × 715 × 1010 mm |
| Min. Ground Clearance | 18 cm |
| Controller (Optional) | 15-Tube |
| Motor (Optional) | 500W Dual Motor |
| Rear Tire Size | 300-10 Tubeless Tire |
| Front Seat Height | 90 cm |
| Rear Seat Height | 40 cm |
| Front Seat Size | 400 × 300 mm |
| Rear Seat Size | 350 × 300 mm |
| Vehicle Weight | 79 kg |
| Carton Weight | 8.1 kg |
| Carton Size | 175 × 64 × 92 cm |
| Battery (Optional) | 48/20Ah Lead-Acid (60/20Ah, 72/20Ah available) |
| Max Range | 30-40 km |